Čistenie odpadov v domácnosti sprevádza rad nepríjemností

Neznesiteľný zápach – tiež je vaša domácnosť navoňaná, všetko sa leskne a je čisté? Tiež nezanedbávate upratovanie a ste doma dobrými hospodármi? Mať príbytok ako klietku je samozrejme chvályhodné a správne, ale akonáhle „hrabnete“ do odpadového potrubia a vyvalí sa na vás neznesiteľný zápach bakteriálneho rozkladu, môžete to korunovať nevoľnosťou a zvracaním. Vtedy sa idylický deň premení na problém a môžete sa potom prepadnúť aj do hlbokých depresií. Z tých vás však vyvedie profesionál, ktorý sa o krtkovanie v Dunajskej Strede postará aj bez vašej asistencie.

kuchynský drez

Desivý pohľad na bakteriálny sliz – aby toho nebolo málo, okrem zápachu vás nemilo prekvapí aj nepekný pohľad na vytekajúcu slizovitú hmotu hnedastej až čiernej farby. Tá je navyše lepkavá a dokáže zašpiniť kde čo. Nezabúdajte, že pokiaľ sa predsa len pustíte do čistenia odpadov sami, že sa jedná o toxický odpad plný baktérií, a že by ste mali mať ochranný odev, teda najlepšie gumové rukavice, ochranné okuliare alebo tvárový štít a pokrývku hlavy. Sliz sa môže vstrebávať pokožkou a sliznicou a aj touto cestou potom môžete ochorieť infekčnou chorobou.

zanesený odpad

Zasiahnutie oblečenia a bytových doplnkov – inštalatéri sú profesionáli každým coulom a dokážu si poradiť aj v ťažkých situáciách. Nemalo by sa im stať to, že pri demontáži kuchynského sifónu postrieka nábytok, podlahu a bytové dekorácie. Amatér, ktorý demontuje odpadové potrubie, môže mať naopak bakteriálny sliz až za ušami, a nie je to pekný pohľad. Táto hmota je navyše taká špinavá, že sa veľmi ťažko odstraňuje z akýchkoľvek drsnejších povrchov, okrem skla a porcelánu, môže sa teda prihodiť to, že si zničíte bytové vybavenie za desiatky tisíc korún. S inštalatérov naopak nič neriskujete, tí za svoju prácu ručia a nerobia také chyby, ako ten, kto nikdy podobnú prácu nevykonával, a stretáva sa s ňou prvýkrát.